دسته بندی نشده

سخنرانی مدیریت پارسیان تکنولوژی در بازدید ۳۵۰ دانشجو از پارک علم و فناوری البرز

سخنرانی مدیریت پارسیان تکنولوژی در بازدید ۳۵۰ دانشجو از پارک علم و فناوری البرز

به مناسبت هفته بسیج، ۲۰۰ دانش‌آموز و ۱۵۰ دانشجو از پارک علم و فناوری استان البرز بازدید کردند. این اردو تحت عنوان اردوی راهیان پیشرفت برگزار شد. هدف از برگزاری بازدیدهای این‌چنینی،‌ آشنایی دانش‌آموزان و دانشجوها با اکوسیستم کارآفرینی کشور است. این بازدیدها در راستای حمایت از کسب و کارهای دانش‌بنیان و نوآورانه و کارآفرینان جوان انجام می‌شود. در پارک علم و فناوری البرز، حدود ۱۲۰ واحد صنعتی و دانش‌بنیان فعال هستند؛ به همین خاطر این مرکز برای اکوسیستم کارآفرینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بازدیدهای علمی نظیر بازدید اخیر که در هفته بسیج انجام شد، گامی کلیدی برای توسعه اقتصاد پایدار و دانش‌بنیان است و به تقویت زیست‌بوم کارآفرینی نیز کمک می‌کند. زیرا دانشجوها و دانش‌آموزان نسل بعدی هستند که وارد بازار کار می‌شوند و فعالیت آن‌ها در مراکزی چون پارک‌های علم و فناوری، به رشد و پیشرفت ایران کمک شایانی می‌کند. در بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی، نیازهای داخلی برآورده می‌شود و اثرات تحریم‌های ظالمانه را خنثی می‌کند. به عنوان مثال شرکت پارسیان تکنولوژی با تولید تجهیزات آزمایشگاهی نفت و پتروشیمی، کشور را از واردات بسیاری از محصولات بی‌نیاز کرده است و نقش مهمی در توسعه تکنولوژی‌های پیشرفته در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی داشته است.

در طی بازدید، دانشجوها و دانش‌آموزان بازدیدکننده از واحدهای مختلف صنعتی و تجاری پارک علم و فناوری استان البرز بازدید کردند. واحد صنعتی پارسیان تکنولوژی نیز جزو مراکز مورد بازدید بود و مدیریت محترم مجموعه، جناب آقای محمد معین، در جریان این بازدید، برای دانش‌آموزان  و دانشجوها سخنرانی کردند. ایشان درباره اهمیت کارآفرینی در شرایط اقتصاد پایداری صحبت کردند و دانش‌آموزان و دانشجوها را به کسب علم و مهارت و خلاقیت در کارآفرینی تشویق کردند. در طی این بازدید، دانشجوها و دانش‌آموزان از بخش‌های مختلف کارخانه پارسیان تکنولوژی نیز بازدید کردند و به صورت اولیه با فرایند کار این مجموعه آشنا شدند.