دسته بندی نشده

بازدید هیئت‌های تجاری کشورهای مختلف آسیایی از مجموعه پارسیان تکنولوژی

روزهای ابتدایی بهمن‌ماه پارسیان تکنولوژی با بازدید هیئت‌های تجاری و رایزن‌های بازرگانی کشورهای آسیایی از مجموعه آغاز شد. هدف از این بازدید، آشنایی اعضای این هیئت‌ها با تکنولوژی‌ها و محصولات دانش‌بنیان واحد پارسیان تکنولوژی بود. در این رویداد، افرادی چون جنتاب آقای دکتر چمنی، رایزن بازرگانی ایران در صربستان حضور داشتند. همچنین مهندس عباسی، رییس محترم پارک علوم و فناوری البرز، در بازدید امروز ما را همراهی کردند و درباره مجموعه با مهمانان صحبت کردند.

مهندس رجبی، دبیر کل خانه صنعت و معدن استان البرز، به رویداد بزرگداشت روز صنعت در خانه صمت نیز اشاره داشتند. در این رویداد، برای اولین بار سه واحد تولیدی دانش‌بنیان نیز در کنار واحدهای صنعتی حضور داشتند. در این رویداد، مجموعه پارسیان تکنولوژی به عنوان اولین واحد تولیدی دانش‌بنیان معرفی شد. در حال حاضر پارسیان تکنولوژی به عنوان فعال‌ترین مجموعه تولیدی دانش‌بنیان در استان البرز شناخته می‌شود که دستاوردهای گوناگونی در زمینه فعالیت خود داشته است.

در طول این بازدید، مهندس حسینی‌نژاد، مدیر کنترل کیفی و آموزش گروه پارسیان تکنولوژی، مسئولیت معرفی بخشی از دستگاه‌ها، تکنولوژی‌ها و محصولات دانش‌بنیان مجموعه را برعهده گرفتند. ایشان در ضمن معرفی محصولات، آن‌ها را با نمونه‌های قبلی موجود در بازار مقایسه کردند تا اهمیت تولید دانش‌بنیان را به مهمانان خود نشان دهند.

انتظار می‌رود نتیجه این بازدید، زمینه‌ساز گسترش فعالیت پارسیان تکنولوژی در سطح بین‌الملل و همکاری با کشورهای منطقه باشد. مجموعه پارسیان تکنولوژی به صورت تخصصی در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی پتروشیمی و نفت فعالیت دارد و به صورت دانش‌بنیان فعالیت می‌کند. این مجموعه پیش از این سابقه صادرات تجهیزات به سایر کشورهای آسیایی را نیز داشته است. سابقه طولانی فعالیت و تخصص کارشناسان فعال در این واحد، زمینه را برای فعالیت گسترده‌تر در خارج از مرزهای ایران فراهم کرده است. این مجموعه در حال حاضر در پارک علم و فناوری استان البرز فعالیت دارد.