کارخانه‌ها در هر حوزه‌ای که فعالیت داشته باشند، به تجهیزات و متریال مختلفی نیاز دارند. به همین دلیل باید یک مرجع معتبر برای سفارش آنچه نیاز دارید را بشناسید. آنتی استاتیک ها یکی از مهم‌ترین متریالی هستند که کارخانه‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند. این ماده با پیشگیری از ایجاد بارهای ساکن در فرایند تولید، کیفیت کار را افزایش می‌دهد و از بروز مشکلاتی مثل جرقه زدن یا شوک دادن به تکنسین‌ها در حین انجام کار، پیشگیری می‌کنند. در ادامه توضیحاتی درباره این ماده ارائه خواهیم داد و بهترین روش خرید آن را به شما معرفی می‌کنیم.

خرید و سفارش آنتی استاتیک

خرید و سفارش آنتی استاتیک

آنتی استاتیک برای از بین بردن بار استاتیکی ایجاد شده در سطوح و مواد مختلف به کار می‌رود. مجموعه پارسیان تکنولوژی، این محصول را با بهترین کیفیت تولید می‌کند و در اختیار تولیدکنندگان در صنعت‌های مختلف قرار می‌هد. قیمت آنتی استاتیک ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف، متفاوت باشد. زیرا نرخ مواد اولیه‌ای که برای تولید آن به کار می‌رود، متغیر است. برای بررسی قیمت روز این محصول، می‌توانید با کارشناسان پارسیان تکنولوژی تماس بگیرید.

آنتی استاتیک یکی از پرکاربردترین محصولاتی است که بسیاری از صنایع به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند. به همین دلیل معمولا در انبار پارسیان تکنولوژی وجود دارد و به محض ثبت سفارش،‌ آماده ارسال می‌شود. اما در صورتی که مقدار محصول مورد نیاز شما در انبار وجود نداشته باشد هم تکنسین‌های پارسیان در کوتاه‌ترین زمان ممکن خطوط تولید را راه‌اندازی می‌کنند تا حجم مورد نیاز را برایتان تولید کنند. زمان ارسال نهایی سفارش شما، در مرحله ثبت مشخص می‌شود؛ برای این کار معمولا به چند روز کاری زمان نیاز است.

جهت اطلاع از قیمت و نحوه سفارش آنتی استاتیک می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید. 

آنتی استاتیک چیست؟

بیایید پیش از بررسی خواص آنتی استاتیک و بررسی این ماده، درباره الکتریسیته ساکن صحبت کنیم. وقتی دو سطح با یکدیگر تماس دارند، ممکن است الکترون بین لایه‌های مختلف دو سطح مبادله شود. از آنجایی که اجسام نارسانا هستند، الکترون‌های منتقل شده به سطح جدید، در همان نقطه باقی می‌مانند و الکتریسیته ساکن (بار الکتریکی استاتیک) ایجاد می‌کنند. خروج این الکتریسیته، ممکن است در فرایند تولید محصولات اختلال ایجاد کند. به همین دلیل باید از ماده آنتی استاتیک استفاده کرد.

آنتی استاتیک مایعی است که با هدایت این الکترون‌های ساکن و ایجاد مقاومت در سطوح، از ایجاد الکتریسیته ساکن پیشگیری می‌کند. البته انواع جامد این مواد هم وجود دارد. وابسته به اینکه قرار است برای چه کاربردی از مواد آنتی استاتیک استفاده کنید، باید نوع مناسب را سفارش بدهید.

علت‌ ضرورت استفاده از آنتی استاتیک

 استفاده از این مواد برای صنایع مختلف، علت‌های گوناگونی دارد. یکی از ساده‌ترین و متداول‌ترین آثار مخرب این بارها،‌ جذب گرد و غبار است. ذرات غبار شناور در هوا، بار الکتریکی دارند. به همین دلیل وقتی روی سطحی الکتریسیته ساکن وجود دارد، جذب آن می‌شوند. به همین دلیل باید سطوح و دستگاه‌ها را به صورت منظم تمیز کرد، در غیر این صورت، تجهیزات آسیب می‌بینند.

وقتی بار الکتریکی به صورت ناگهانی تخلیه می‌شود، جرقه می‌زند یا به پوست بدن شوک وارد می‌کند. این مسئله به تکنسین‌ها آسیب نمی‌رساند، اما ممکن است حواسشان را پرت کند و باعث بروز مشکل شود. در واحدهای صنعتی حساس مثل کارخانه‌هایی که فعالیت‌های مرتبط با نفت و گاز یا سایر مواد احتراق‌پذیر دارند، همین جرقه کوچک ممکن است باعث انفجار شود و خسارات جبران ناپذیری به بار آورد.

بارهای الکتریکی ساکن، همچنین می‌توانند اجسام سبک را جابجا کنند. به عنوان مثال اگر در کارخانه شما، لایه‌های نازک پلاستیک یا پارچه وجود دارد، با ایجاد بار ساکن، به سمت یکدیگر جذب خواهند شد و نظم و ترتیب آن‌ها به هم می‌ریزد.

بارهای الکتریکی ساکن، به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی کوچک مانند مدارها هم آسیب می‌رسانند. پس اگر در واحد صنعتی خود با این تجهیزات سر و کار دارید، باید از مواد آنتی استاتیک استفاده کنید.

کدام صنایع به آنتی استاتیک نیاز دارند؟

به طور کلی اگر وجود بارهای الکتریکی به عملکرد بخش‌های مختلف مجموعه شما آسیب می‌رساند، باید از این مواد استفاده کنید. در ادامه برای نمونه به تعدادی از صنایعی که از این ماده استفاده می‌کنند،‌ اشاره می‌کنیم:

  • صنایع پتروشیمی
  • کارخانه‌های پارچه‌بافی
  • ساخت تجهیزات آتش نشانی
  • اتاق‌های نقاشی
  • صنایع نفت و گاز
  • حمل و نقل مواد اشتعال‌پذیر

با استفاده از چند گرم آنتی استاتیک در هر لیتر مایع یا آغشته کردن سطح به این مواد، می‌توانید از بروز مشکلاتی که در قسمت‌های قبل به آن‌ها اشاره کردیم، پیشگیری کنید.

آنتی استاتیک‌ها چطور از ایجاد بار الکتریکی ساکن پیشگیری می‌کنند؟

اولین خاصیت این مواد، مقاومت الکتریکی بالای آن‌هاست. وقتی سطحی به آنتی استاتیک آغشته می‌شود، الکترون‌های امکان حرکت بر سطح با سرعت پایین را به دست می‌آورند و در این روند، خنثی می‌شوند. وقتی سطحی بار الکتریکی ساکن دارد، تنها در دو صورت آن را تخلیه می‌کند. یا باید به مواد ضد الکتریسیته ساکن آغشته شود یا با زمین یا سطحی رسانا تماس پیدا کند که در این صورت، احتمال ایجاد جرقه یا شوک وجود خواهد داشت.

اکنون می‌دانید مواد آنتی استاتیک چه هستند و چه کاربردهایی دارند. برای سفارش این مواد، تنها کافی است از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت، با کارشناسان پارسیان تکنولوژی تماس بگیرید. آن‌ها سفارش شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده می‌کنند و به محل کار یا پروژه شما ارسال خواهند کرد.